Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma projeleri ile zor günlerden geçen üreticilere destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda daha önce ilçelerde dut fidanı, domates ve marul fidesi dağıtan Büyükşehir Belediyesi, Bozan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile imzaladığı protokol ile Alpu’ya 50 adet manda hibe etti.

Düzenlenen törende konuşan Başkan Büyükerşen “Üreticilerimiz ekonomik olarak dar boğazda bunu biliyoruz. Hükümet tarımsal alanda ne kadar hata yaparsa yapsın, merak etmeyin biz varız, yanınızdayız” dedi.

Tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşların yüzünü güldüren Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma projelerine bir yenisini daha ekledi. Bozan Kalkınma Kooperatifi ile imzalanan protokol ile Bozan’da üreticilere 50 adet manda düzenlenen tören ile teslim edildi. Törene Eskişehir CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Alpu Belediye Başkan Adayı Gürbüz Güller, Beylikova Belediye Başkan Adayı Tolga Savaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Başkan Büyükerşen tarımsal kalkınmaya ve üreticiye destek olmaya devam edeceklerini ifade ederek “Tarım ve hayvancılığın tohumundan ilacına her yönüyle Dünya çapında hızla küresel şirketlerce tekelleştiği bir dönemde bizlerin kurtuluşu bir olmaktan güçlerimizi birleştirmekten geçiyor. Bunun için tarım ve hayvancılık projelerimiz ile kooperatiflerimizi canlandırmaya çalışıyoruz. Bugün de Bozan Mahallemizde siz üreticilerimize 50 adet manda hediye ediyoruz. Ancak bu mandaların bir çoğu hamile. O yüzden kısa süre içerisinde hayvanlarımızın sayısı 90’ı geçecek. Nasıl ki Eskişehirlilere daha kaliteli ve ucuz süt veriyorsak, ileride kooperatif aracığıyla manda sütü de vereceğimiz günler de gelecek. Hükümet tarım ve hayvancılık alanında ne kadar hata yaparsa yapsın, biz sizlerin yanında olmaya, sizleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bozan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Güven Kırgı ise Büyükşehir Belediyesi’ne kırsal kalkınmaya destekleri için teşekkür ederek, “Bozan et ürünleri ile meşhur bir yer. Eskiden her hanede birkaç tane bile olsa manda bulunuyordu. Fakat günümüz de yem, gübre, mazot fiyatları çok yüksek olduğu için artık hayvancılık bitiyor. Bizlere sahip çıkan Sayın Büyükerşen’e minnettarız. İnanıyoruz ki bize olan desteği 31 Mart’tan sonra da devam edecek” dedi.

Duyuru Fotoğrafları"Ne Mutlu Eskişehirliyim Diyene"