31 Mart seçimlerinin Eskişehirimiz’e yakışır bir biçimde huzur içinde, güven içinde tamamlanıyor olmasından dolayı il ve ilçe seçim kurullarımıza, güvenlikten sorumlu kıymetli polisimize, değerli jandarmamıza, sandık heyetlerinde görev alan kamu görevlilerimize, siyasi partilerimizin sandık görevlileri ile müşahitlerine ve oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getiren tüm hemşehrilerimize içten teşekkür ederim.

Seçimlerin huzur içinde geçmesi kadar, sonuçlarının da hangi partiden, hangi görüşten olursa olsun tüm Eskişehirlilerin vicdanında tereddüt bırakmayacak biçimde adaletli ve hakkaniyete uygun olması da çok büyük önem taşımakta.

İl ve ilçe seçim kurullarımız yaklaşık üç aylık zorlu ve stresli seçim sürecini Eskişehirimiz’de bugüne kadar iyi yönettiler.

Hukuk devletine, kanunlara ve adalete bağlılıklarından kuşku duymadığım seçim kurulları hakimlerimizin, başta Çifteler ilçemizde ve varsa diğer ilçelerimizde yurttaşlarımızın hakim güvencesine, seçimlerin şeffaflığına olan inancını sarsan belirsizliklerin giderilmesi konusunda da en büyük titizliği göstereceklerine inanıyorum.

Şu anda İstanbul’un 39 ilçesindeki binlerce sandıkta, Ankara’da ve hatta Eskişehirimizin Günyüzü ve diğer ilçelerinde seçim kurulları geçersiz oyların yeniden sayılması taleplerinin lehinde örnek kararlar almış durumda. YSK da aynı şekilde geçersiz oyların sayımının devam etmesine hükmetmiş durumda.

Genel uygulama böyleyken seçim sonucunun sadece 8 oy fark ile belirlendiği Çifteler ilçemizde, toplam 455 geçersiz oyun yeniden sayılması yönündeki haklı taleplerin karşılıksız kalmasını anlamak mümkün değildir.

Bu geçersiz oylar sayılmadan seçim sonucunun adaletli, hakka hukuka uygun ve en önemlisi hemşehrilerimizin vicdanlarını tatmin eden bir sonuç olduğunu söylemek mümkün gözükmemektedir.

Seçim kurulu hakimlerimizin ortadaki bu belirsizliği ve adalet ihtiyacını şu anda İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında seçim kurullarının aldığı örnek kararlarla uyumlu bir biçimde gidererek Eskişehir seçimleri üzerinde en ufak bir gölge bırakmayacaklarına, vicdanları tam olarak tatmin edilmesinin yolunu açacaklarına inanıyorum.

Seçim kurullarımız tarafından kesinleştirilecek sonuçların güzel şehrimize ve her şeyden çok sevdiğimiz  hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

 

Duyuru Fotoğrafları"Ne Mutlu Eskişehirliyim Diyene"